Archiwum 08 października 2009


paź 08 2009 KAMIENIE MILOWE
Komentarze (7)

 

Kamienie milowe

W ramach zarządzania projektem jest to krok kończący etap, są to znaki zakończenia etapu lub fraz, zwykle cechowane wysokim poziomem, takich jak budowa, aprobaty lub podpisane świadczenia, dokumenty oraz wysoki poziom kontroli.

Oprócz sygnalizacji zakończenia kluczowego zrealizowania, etap ten może oznaczać decyzje lub pozyskiwanie kluczowych części informacji, która nakreśla lub wpływa na przyszłość projektu. W tym sensie jest to kamień milowy, który oznacza nie tylko przebyty dystans kluczowych etapów projektu, ale także wskazuje kierunek podróży od kluczowych podjętych decyzji na etapie, które mogą zmienić trasę przez plan projektu.

Użycie kamieni milowych w planowaniu

Kamienie milowe mogą nadać istotną warstwę dodanego do projektu harmonogramu. W połączeniu z zaawansowaną metodologią planowania, taką jak Program oceny oraz Przegląd techniczny albo też Krytyczna ścieżka metody. Etapy zarządzania projektami pozwalają znacznie bardziej określić, czy projekt jest zgodny z harmonogramem. Ograniczony termin związany z etapami, ścieżka krytyczną może być określana w dużych odstępach czasu zajęć oprócz całego projektu. Zastój może być również odliczony na każdym przedziale harmonogramu. Ta segmentacja harmonogramu projektu projektu w odstępach czasowych pozwala na wcześniejsze wskazanie problemu związanego z harmonogramem oraz lepszy wgląd w działania, których realizacja ma kluczowe znaczenie.

Kamienie milowe są często wykorzystywane do monitorowania postępu, ale są ograniczenia ich skuteczności. Zwykle wskazują postępy tylko na ścieżce krytycznej, ignorując niekrytyczne działalności. Nie jest niczym niezwykłym dla zasobów, które mają być przeniesione z braku krytycznej działalności oraz krytycznych działań w celu zapewnienia, że etapy są spełnione. Daje to wrażenie, że projekt zakończy się w planowanym terminie, kiedy w rzeczywistości niektóre działania zostały zlekceważone.

kamienie-milowe